Redaktion

Redaktionen på 16:9 består aktuelt af ti faste medlemmer. Herudover har vi en række eksterne skribenter tilknyttet. Klik på det enkelte redaktionsmedlem for at læse mere.

Mathias Bonde Korsgaard

mathias@16-9.dk

Ansvarshavende chefredaktør og skribent
Læs mere om Mathias

Søren Rørdam Bastholm

soeren@16-9.dk

Redaktionschef og skribent
Læs mere om Søren

Dorte Schmidt Granild

dorte@16-9.dk

Redaktør og skribent
Læs mere om Dorte

Jakob Langkjær

jakobl@16-9.dk

Redaktør og skribent
Læs mere om Jakob

Andreas Halskov

andreas@16-9.dk

Redaktør og skribent
Læs mere om Andreas

Jan Oxholm

jan@16-9.dk

Redaktør og skribent
Læs mere om Jan

Henrik Højer

henrik@16-9.dk

Redaktør og skribent
Læs mere om Henrik

Thomas Schwartz Larsen

larsen@16-9.dk

Redaktør, Art Director, skribent
Læs mere om Thomas

Steffen Damkjær Moestrup

steffen@16-9.dk

Redaktør, presseansvarlig, skribent
Læs mere om Steffen

Jakob Isak Nielsen

jakob@16-9.dk

Redaktør og skribent
Læs mere om Jakob