Redaktion

Redaktionen på 16:9 består aktuelt af ti faste medlemmer. Herudover har vi en række eksterne skribenter tilknyttet. Klik på det enkelte redaktionsmedlem for at læse mere.

Mathias Bonde Korsgaard

Ansvarshavende chefredaktør og skribent

Kontakt: mathias@16-9.dk

Læs mere om Mathias


Søren Rørdam Bastholm

Redaktionschef og skribent

Kontakt: soeren@16-9.dk

Læs mere om Søren


Dorte Schmidt Granild

Redaktør og skribent

Kontakt: dorte@16-9.dk

Læs mere om Dorte


Andreas Halskov

Redaktør og skribent

Kontakt: andreas@16-9.dk

Læs mere om Andreas


Henrik Højer

Redaktør og skribent

Kontakt: henrik@16-9.dk

Læs mere om Henrik


Jakob Langkjær

Redaktør og skribent

Kontakt: jakobl@16-9.dk

Læs mere om Jakob


Thomas Schwartz Larsen

Redaktør, Art Director, skribent

Kontakt: larsen@16-9.dk

Læs mere om Thomas


Steffen Damkjær Moestrup

Redaktør, presseansvarlig, skribent

Kontakt: steffen@16-9.dk

Læs mere om Steffen


Jakob Isak Nielsen

Redaktør og skribent

Kontakt: jakob@16-9.dk

Læs mere om Jakob


Thomas Nørgaard

Redaktør og skribent

Kontakt: thomas@16-9.dk

Læs mere om Thomas


Jan Oxholm

Redaktør og skribent

Kontakt: jan@16-9.dk

Læs mere om Jan